עיצוב גינה


אם אתם בעלי בית פרטי עם שטח גינה מרשים, אתם בהחלט כאלו שחייבים בעיצוב גינה נכון, על מנת ליהנות בצורה המיטבית מאותו השטח. עיצוב גינה בצורה נכונה יכול להיות הבדל של שמיים וארץ בניצול שטח הגינה לכזה שהוא גם שימושי עבורכם ועבור האורחים שלכם וגם ייצוגי, מרשים ואף כזה המשביח את ערך הבית שברשותכם.


מהן האפשרויות הקיימות כיום לעיצוב גינה?


עיצוב גינה הוא שם כולל לאפשרויות הרבות שניתן להשתמש בכולן יחדיו או בחלקן על מנת ליצור גינה נפלאה וקסומה שתהיה שימושית ומרשימה עבורכם ועבור מי שתארחו בשטח הגינה.


בין האפשרויות הפופולאריות קיימות עבור עיצוב גינה:
דק ופרגולה – אחד הדברים הראשוניים שיש לעשות הוא להחליט איזה שטח משאירים כ"גינה" ואיזה יהיה שטח עליו ניתן לשבת או לעמוד בנוחות, אם למטרת הנאה מהבריזה או להפעלת גריל גז "על האש". שטח שיוקצה למשטח דק עץ איכותי כאשר חלקו או כולו מכוסים בפרגולה מעץ בצבעים תואמים היא דרך מעולה לאפשר הצללה בשטח הגינה ואזור בו נעים לשהות גם בימים חמים במיוחד.
בריכת נוי – שטח שיוקצה להקמה של בריכת נוי תמיד יוסיף יוקרה לגינה שלכם. בריכת נוי כוללת צמחים המתאימים לגידול בבריכה שכזו וכמובן דגי נוי או דגי קוי שנעים לצפות בהם ומוסיפים לתחושת הרגיעון בעת השהייה בגינה למטרות מנוחה. מי שרוצים יכולים להוסיף לבריכת הנוי גם מפל מים קטן להעצמת החוויה.
דשא סינטטי – מרכיב פופולארי ביותר בשנים האחרונות הוא זה של דשא סינטטי לגינה. באמצעות דשא שכזה ניתן לחסוך הוצאות גדולות של השקיה לגינה וכמובן לשמור על מראה אחיד ויפה של משטח הדשא עליו מתהלכים או יושבים בשטח הגינה.
תאורת גן – אחד המשפיעים הגדולים ביותר על עיצוב גינה הוא התאורה המותקנת בה. תאורת גן הכוללת ספוטים צבעוניים לפינות הגינה ובעיקר עמודי תאורה מעוצבים לתאורה של השטח בו שוהים מרבית הזמן, הוא פרמטר חשוב בעיצוב כל גינה ומשפיע רבות על המראה הכללי שלה, בעיקר בשעות הערב והלילה.