התקנת מערכות השקיה


שימוש במערכות השקיה עבר זה מכבר משימוש תעשייתי לשטחי שדות גדולים לכזה שכל בית פרטי עם גינה קטנה עושה בהן שימוש יומיומי בצורה נוחה וחסכונית ביותר. התקנת מערכות השקיה אינן עניין מורכב או מסובך מדי אך חשוב כי יבוצעו במקצועיות לעבודה יעילה ואפקטיבית לאורך זמן רב.


מהי מערכת השקיה ביתית?


מערכת השקיה ביתית מאפשרת חיבור למערכת המים הביתית וניהול אוטומטי של השקיה עבור כל צמח או פרח הנמצאים בגינת הבית על פי הדרוש להם. בדרך זו אין השקיית יתר לצמחים מסוימים ואין חוסר בהשקיה לצמחים אחרים.


כיצד מבצעים התקנת מערכת השקיה?


 התקנה של מערכת השקיה מבוצעת במספר שלבי עבודה הנחוצים על מנת להביא להתקנה מוצלחת ויעילה לגינה הספציפית שלכם:
שלב ראשון – מיפוי שטח הגינה ושל צמחיה הנמצאת בה. שלב זה כולל את ניתוח סוגי הצמחים השונים, סוג הקרקע, גודל שטח הגינה, שיפועים ומהמורות וכדומה. כל אלו מאפשרים תכנון מדויק של חלוקת המים לכל שטח וצמח בגינה.
שלב שני – בדיקת מערכת המים הביתית והתאמה שלה, אם יש צורך בכך, לצרכים של מערכת ההשקיה כדי שהיא תעבוד בצורה יעילה עם שאר השימושים במים בבית המגורים.
שלב שלישי – חיבור המערכת ופריסה שלה תחת הקרקע ומעליו על פי צרכי ההשקיה הנדרשים. יש לחבר בין ראש ההשקיה, קו מוביל והשלוחות, כך שיהיו מפוזרים כראוי ועל פי התאמה שלהם לכל צמח ופרח שבקרבתם.


כיצד בוחרים מערכת השקיה איכותית?


מערוכת השקיה המובילות בעולם הם תוצרת כחול לבן ועל כן יש מבחר נח וזמין של אלו עבורכם – נטפים, מצרפלסט, גלקון וחברות אחרות נחשבות למובילות בתחום זה ורצוי לבדוק עם 2-3 מהן על מנת למצוא את הטוב ביותר עבורכם.