בריכות נוי


אחת הדרכים המרשימות ביותר לשדרג כל גינה פרטית היא באמצעות בריכות נוי.


מהן בריכות נוי?


בריכות נוי הן בריכות שנועדו לשפר את מראה השטח בו הן ממוקמות ולא למטרות של שחייה וכדומה. מדובר על בריכות מעוצבות בוצרה המשתלבת עם השטח בו הן ממוקמות ואשר בתוכן חיים דגי נוי וצמחייה מתאימה או דגי קוי וכדומה.


תכנון בריכות נוי


כאשר ניגשים לתכנן עיצוב בריכת נוי, רצוי לעבוד בצורה מסודרת ולתת את הדעת על נקודות מפתח קריטיות לתוצאה הסופית המצופה:


תוכן הבריכה – חשוב להחליט מראש על סוג הדגה והצמחייה שיהיו בבריכת הנוי שלכם. יש הבדל בכמות המים והשטח הנדרש לגידול דגי קוי או דגי נוי וכמובן סוגי צמחייה הדורשים כמויות אור שונות וכדומה. על כל אלו יש להחליט מראש.


שטח הבריכה – יש להקים בריכת נוי בגודל המתאים לשטח הכולל שיש ברשותכם. מומלץ לחשוב מראש על בריכה בגודל ובעומק המרביים לשימוש בעינכם שכן מומלץ עבור סוגי צמחייה רבים שיהיה עומק מספיק לגידול תקין שלהם וגם שטח מספיק עבור הדגים להתקיים בנוחות ובמקביל שהבריכה תרשים בשטח הגינה.


מרחק ממבנה מגורים – על מנת שלא תסבלו מרעש מפל מים, מערכת פילטרים או כל גורם מרעיש אחר בבריכה שלכם, רצוי כי היא תהיה ממוקמת בחלק הרחוק יותר של הגינה, זה שאינו בקרבת הבית עצמו ובעיקר לא חדרי השינה שבו.


אור וצל – חשוב לבחור זווית נכונה לבריכת הנוי על מנת שתזכה לתאורת שמש טבעי של 4-5 שעות מדי יום. הרבה יותר שעות שמש יחממו את המים יתר על המידה ופחות שעות שמש ייצרו סביבה קרה לגידול דגים וצמחייה כראוי.


אין ספק כי עיצוב והתקנה של בריכות נוי הוא מלאכה שיש לתת עליה את הדעת היטב עוד לפני שניגשים לביצוע העבודה עצמה. מיקום נכון, גודל אופטימלי ובחירת תוכן לבריכה הם חשובים ביותר ומשמעותיים לתוצאה הסופית ולהנאה מבריכת הנוי שתיצרו.