טיפולי גינה


רכשתם בית פרטי עם גינה. לאחר מכן עיצבתם את הגינה כרצונכם. כעת נותר לכם לערוך טיפולי גינה שוטפים על מנת לשמור על המראה שלה ועל רמת השימושיות שלה כפי שתכננתם מלכתחילה.


מהם טיפולי גינה?


ישנם טיפולי גינה רבים שניתן לתאר אך אלו הבולטים שבהם:
השקיה – כל גינה דורשת השקיה קבועה של הצמחים והפרחים שיש בה ובטח של הדשא, בהנחה שאינו סינטטי. כיום מקובל לעשות שימוש במערכות השקיה אוטומטיות על מנת שההשקיה תהיה בכמות המדויקת עבור כל צמח ופרח בשטח הגינה ומבלי שתהיה השקיה מוגזמת או בחוסר עכב חוסר תשומת לב. השקיה רציפה ותקינה תבטיח גינה יפה ולאורך זמן.
דישון – על מנת שגינה תהיה מטופחת חשוב לבצע בה דישון מעת לעת בעיקר של צמחים שונים. דשן לצמחי גינה ניתן לרכוש בכל משתלה ובהתאמה לסוג הצמחים שברשותכם. מדובר בגרגרים קטנות או מספר אופנים אחרים של דשן אשר מוסיפים לצמח מעת לעת ומשקים בצור הנכונה על מנת שהרכיבים החשובים יתווספו לצמח ויחזקו אותו.
תחזוקה – עניין מעט שונה בטיפולי גינה הוא זה של תחזוקה שוטפת של הגינה ובעיקר הנראות שלה. אם מדובר על החלפה של נורה שרופה בתאורת הגן, צביעה של דק העץ שבגינה, תיקון עציץ שנסדק עכב סערת גשמים או עלים יבשים עכב גל חום כבד במיוחד, כל אלו מאפשרים לשמור על מראה יוקרתי של הגינה ולאפשר הנאה גבוהה ממנה על בסיס קבוע.
טיפולי גינה כוללים עוד נושאים נוספים וחשוב לתת על כל טיפולי הגינה את הדעת ולהבין כי גינה אינה נותרת יפה ומטופחת לאורך חודשים ושנים אם מזניחים את הטיפול בה ואין דואגים לה על בסיס קבוע.

תודה רבה